GardenAtelier.cz

Online magazín

Bydlení ve francouzském stylu

Byt, který je zařízený ve francouzském stylu, je účelný a zároveň zdobný. Zkuste si zařídit bydlení podle francouzských tradic. Především se nebojte použít při zařizování interiéru v tomto stylu pastelové barvy. Jako ideální kombinace se zde jeví sladěná bledě modrá, anebo starorůžová barva v kombinaci s barvou bílou.
bílé zařízení
Tato volba je neomylným krokem ve francouzském stylu. Vyzkoušet můžete například:
ü  Pruhovaně vymalované stěny, kde se budou střídat dvě barvy, jedna pastelová s bílou, nebo krémovou.
ü  Stěny ponechat bílé a vymalovat pouze strop ve tmavším odstínu, jako je zelená, anebo hnědá barva.
Zrovna tak můžete odkrýt v interiéru pěknou kamennou, případně cihlovou stěnu. Základem tohoto francouzského stylu ale stále zůstávají tlumené barvy, žádné křiklavé odstíny.
velké schodiště

Nábytek

V takto zařízeném interiéru by neměl chybět veliký jídelní stůl, a na něm svícen uprostřed. Stůl by potom měl být dřevěný a masivní. Ke stolu si pak pořiďte takzvanou dlouhou židli. Je výrazným kousek nábytku, který upoutá pozornost každé návštěvy. Navíc je velice pohodlný. Zrovna tak je vhodné si i do moderního interiéru umístit barokní židli. Zkusit můžete i křesílka se zlatým nátěrem, zlatá by však měla představovat pouze ojedinělý prvek. A navíc na stěnu pověste veliké zrcadlo ve zlatém rámu. Nejenom, že se stane dominantním předmětem, ale také opticky zvětší místnost.

Použité dekorace

Francouzi milují staré používané věci, můžete i vy. Snadno je seženete na bleších trzích, na půdách, či v antikvariátech. Poohlédněte se například:
ü  po starých vázách
ü  po starých soškách
ü  po různých svícnech
ü  po dřevořezbách
židle v kuchyni
Co se týká květin, dejte přednost řezaným květinám před těmi v květináčích. Takovéto květiny na chvíli dodají ve francouzském bydlení pocit luxusu a vznešenosti. Klidně postačí i pár tulipánů ve váze a pokoj bude působit útulněji. Pokud se budete poohlížet po obrazech, volte starou malbu, zátiší, anebo portrét, které vypadají dobře. Takovýto obraz bude rozhodně osobitější a originálnější, než obrazy nakoupené ve velkých obchodech.

Bydlení ve francouzském stylu
4.2 (84%)5