GardenAtelier.cz

Online magazín

Dodejte svému domovu pozitivní energii

Slyšeli jste již někdy o učení Feng Shui? Feng Shui je směr, jehož základním principem je život v harmonii s naším životním prostředím. Cílem je tedy dosáhnout rovnováhy v životním a pracovním prostoru. Dalším cílem je co největší zvýšení využití potenciálu ve všech oblastech života. Prostřednictvím principů Feng Shui je možné vytvořit šťastný a zdravý domov, ve kterém se budete cítit opravdu dobře.
moderní minimalistická ložnice
Vchodové dveře je potřeba udržovat v co nejlepším stavu. Důvod je zcela zřejmý. Vchodové dveře umožňují vstup do celého domu. Jestliže chcete, aby do vašeho domu vstoupila také pozitivní energie, je potřeba, aby byly vstupní dveře okolo ozdobené například květinou či keřem, a aby byly dobře osvětlené.
Chodba musí být uklizená. Vchodovými dveřmi pozvete pozitivní energii do vašeho domu. Aby však mohla proudit do celého bytu, je potřeba mít uklizenou chodbu. Bundy a boty zavřete do skříní, aby nedonutily energii stát na místě. Rovněž chodbu nějakým způsobem vyzdobte – živé květiny, osvětlení, zrcadla… To vše celý prostor zútulní a umožní energii proudit dál.
Feng Shui principy uplatníte také v kuchyni. Nejdůležitější je, aby dřez a sporák či varná deska nebyly naproti sobě. Docházelo by tak ke špatnému postavení důležitých elementů, kterými jsou voda a oheň. Varná deska by však také neměla být pod oknem, ani přímo proti dveřím. Rovněž by neměly být využívány barvy červená a černá.
jemný obývák
Obývací pokoj je místnost, ve které se většinou schází celá rodina. Proto je velice důležité jeho zorganizování. Nábytek by neměl blokovat žádné dveře ani přístup k oknu. Gauč musí být umístěný u zdi. Do rohu pokoje, nejlépe diagonálně proti dveřím, je vhodné umístit lampu.
Ložnice by měla být neutrální. Abyste navodili klidný spánek vašemu organizmu, musí být ložnice v neutrálních barvách. Čelní deska postele by měla být umístěná ke zdi, na každou stranu postele je vhodné umístit noční stolek s pěknými lampičkami, čímž dostanete do pokoje trochu romantiky.
cihlový dům
Nezapomeňme ani na koupelnu a toaletu. V rámci Fend Shui je potřeba tyto dvě místnosti udržovat v naprosté čistotě. Koupelna i toaleta mohou být vyzdobeny také květinami. Dveře by měly být vždy zavřené. Dokonce je potřeba přiklápět také záchodové prkénko, v opačném případě vám totiž unikne bohatství.

5.0
02