GardenAtelier.cz

Online magazín

Podzimní tvoření s dětmi

Během léta a během prázdnin jsou děti zvyklé trávit celé dny venku. Dlouho do večera bývá světlo, tudíž nás příliš neomezuje ani čas, velice často bývá teplo, takže nám opravdu nic nebrání, abychom podnikali spíše venkovní aktivity. S příchodem září se tato skutečnost začíná měnit. Nejenže začne škola, tudíž na pobíhání po venku nezbývá mnoho času, ale velice často se zkazí počasí. Jakmile skončí babí léto, pokud vůbec přijde, bývá chladněji i tehdy, když svítí sluníčko, velice často spíš prší. Co tedy s dětmi podniknout v tomto období? Jak je zabavit, aby strávili krásné odpoledne nebo hezký propršený víkend. Vyzkoušejte podzimní tvoření s dětmi.
žluté podzimní listí
Obkreslování listů.To je taková první a nejtypičtější aktivita pro podzimní hrátky. Po cestě ze školky nebo ze školky se stavte někam do parku, nasbírejte různobarevné krásné listy, které vezměte domů. Doma je nechejte usušit. Poté vám postačí pouze papír a voskovky. List vložte mezi dva papíry, přičemž nahoře musí být strana, kde jsou vidět žilky listu. Tuto stranu jakoby vyšrafujte voskovkami, můžete střídat různé podzimní barvy tak, aby list vypadal věrohodně. Jakmile se vám jej podaří celý obkreslit, stačí jej z papíru vystřihnout a máte krásnou dekoraci. Takto namalované listy můžete připnout na nástěnku, kde vám budou dělat nádhernou dekoraci.
dýně jako dekorace
K obkreslování listu vám mohou pomoct také temperové barvy.Stačí natřít žilnatou část listu temperovými barvami, potom jej rychle otočte a přitlačte na papír, než barva zaschne. Můžete obtisknout více listů na jeden papír, díky čemuž vytvoříte jakoby strom.

Svícny.K vytvoření takového svícnu vám postačí menší a hlavně čisté sklenice. Opět budete potřebovat listy, které si venku nasbíráte a doma necháte usušit. Každý jednotlivý list potřete lepidlem (použijte buď lepidlo na ubrouskovou techniku nebo herkulesa) a přikládejte na sklenici, listy můžete klidně i překládat. Jakmile se vám rozmístění listů bude líbit a budete mít práci hotovou, přetřete ještě celou sklenici tenkou vrstvou lepidla. Následně nechejte usušit, hrdlo sklenice ozdobte stuhou z přírodního materiálu a můžete zapálit svíčky.
podzim na stromě
Halloweenské tvoření. Do Halloweenu sice zbývá spousta času, proč ale nezačít tvořit již teď. Velice typické je vyřezávání dýní, které zabaví nejen děti, ale také vás. Takové vyřezávání dýní je velice jednoduché a určitě budete vědět jak na to, i bez nějakých dlouhých návodů. Dále můžete vytvořit malinké duchy z javorových listů. Posbírejte javorové listy, které nechejte usušit, poté je natřete bílou barvou z obou stran, obyčejným fixem namalujete obličej, přiděláte šňůrku a máte hotovo.
Přinášíme vám pouze pár nápadů, určitě ale sami přijdete na spoustu dalších věcí, jak příjemně strávit čas s dětmi.

Podzimní tvoření s dětmi
3.8 (76%)5