GardenAtelier.cz

Online magazín

Předzahrádka domu jako vizitka

Říká se, že chůze je nejpřirozenější pohyb člověka. Spousta doktorů doporučuje při redukčních dietách chůzi jako jeden ze způsobů snížení váhy. „Ujděte desetitisíc kroků denně a postavu budete mít jako lusk.“ hlásají články sportovních magazínů. A tak mnoho mužů i žen vyrážejí o víkendu na procházku kolem okolí jejich vlastního domu a zrakem ulpívají na každém domečku a chatičce, který minou. A nejen na něm. Zkoumají plot, cestu ke vstupním dveřím lemovanou keři a květinami a celkově se nechávají inspirovat předzahrádky svých sousedů.
jarní věnec na dveře
Každý se chce chlubit krásnou zahradou, překrásným interiérem a nejnovějšími spotřebiči v kuchyni. Avšak někdy se zapomene na krásu a důležitost předzahrádky a co může povědět o majitelích domu. Její barevnost a styl ukazuje na povahu zahradníka, který o ni pečuje.

Tipy a radyJe dobré si dopředu rozmyslet, jak prostor před domem měl vypadat. Určitě dbejte na jednoduchou údržbu a originalitu. Vtiskněte tam něco ze sebe. Začněte, jak se říká, od podlahy. V tomto případě od přístupové cesty k domovním dveřím. Může být rovná, ale i klikatá. Volte pevný materiál, nenechávejte pouze hlínu. Usnadní vám to její údržbu a nenanesete si špínu do domu. Na záhony volte trvalky a celé spektrum barev. Záplava květů přitáhne pozornost a rozjasní celý dům.
schody k domu s květinami
K moderním domům lze zvolit místo květinových záhonů pěkně střižené keře a stálozelené dřeviny. Okna rozjasní hezky osázené truhlíky, dveře zase okrasný věnec přizpůsoben roční době. Spousta lidí má rádo i sošky v zahradách a okrasná pítka a krmítka pro zvěř. Zde však platí, že méně je více. Zakomponovat lze i dřevo a kámen.

Ulice s udržovanými předzahrádkami je určitě příjemnější k procházkám než kdejaká neživá ulička, kde se nikdo nesnaží o jediný kvítek. Pamatujte tedy na sebe, ale i lidi kolem sebe. Pohled na upravený prostor za plotem pohladí na duši a rozzáří den nejen vám, ale i sousedům a náhodným kolemjdoucím.

Ohodnoťte příspěvek