GardenAtelier.cz

Online magazín

Vlna doma krášlí i léčí

Vlněné doplňky a dekoracedo bytu jsou pro své skvělé vlastnosti prostě stálicemi. Pojďme si o nich něco připomenout, možná vám to usnadní výběr.
 

Koberce z vlny

Jsou takovou nestárnoucí klasikou. Jsou z přírodního materiálu, který vyniká dlouhou životností, je pružný a odolný. Jedinou nevýhodou je menší odolnost proti nečistotám. To se dá zvládnout pomocí impregnace, která jim v boji s prachem i jiným znečištěním pomůže.
 druhy kožešin

Vlna do postele

Jsou nejen krásnými dekoracemi, ale mohou vás i léčit. Proč? Léčivé vlastnosti má totiž lanolín – tuk, který obaluje vlákna ovčí vlny. Ovčí vlna umí vyrábět suché teplo, protože odvádí vlhkost. A právě suché teplo ulevuje od revmatických bolestí. Uvolňuje také unavené bolestivé svaly a klouby. Působí dobře na krevní oběh. Lanolín má příznivý účinek na podrážděno pokožku, je mírně protizánětlivý. Deky a polštáře z vlny jsou vhodné pro lidi trpící ekzémy a alergiemi. Tyto praktické bytové doplňky působí nejen dekorativně, ale zároveň se v nich dobře vyspíte. Regulují teplotu, ulevují od bolestí a léčí.
 

Vlna do obýváku, kuchyně a ložnice

Výrobky z ovčí vlny jsou praktické na údržbu. Rozhodně neuděláte chybu, pokud si z tohoto materiálu pořídíte i přehozy na sedací soupravy a křesla, podsedáky na židle nebo předložky do obývacích pokojů či ložnic.
 hlava ovečky

Na co si dát pozor

Vlna má tu vlastnost, že snadno tvoří žmolky a může dojít k jejímu plstnatění. Proto tedy nikdy neperte výrobky z ní na více než 30°C. V pračce pak jen tehdy, pokud má šetrný program na praní vlny. Vždy postupujte při údržbě tak, jak doporučuje výrobce. Pokud praní v pračce není podle něj vhodné, perte raději jen ručně. Neždímejte, vodu pouze vymačkejte. Sušte pak nejlépe umístěné na sušáku vodorovně. Jen tak docílíte toho, že vaše oblíbená deka, polštář, předložka či jiná dekorace zůstane dlouho krásná a kvalitní. A bude dělat dobře nejen kráse vašeho bytu, ale i vašemu zdraví.

Vlna doma krášlí i léčí
4.3 (85%)4